KURSUSTE KORRALDUS

 

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning MTÜ Rahvarõivas kursused toimuvad argipäeva õhtuti (algusega 17.00 või 17.30) ja laupäeviti (algusega 10.00 või hiljem). Kursused kestavad korraga enamasti 2-4 akadeemilist tundi (s.t. üks tund = 45 min.)

 

Kursusele registreerumine

Koolitusel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida.

Kursustele saab registreeruda

Registreerumiseks vajalikud isikuandmed on salastatud ega kuulu avalikustamisele. Interneti teel registreerudes saadetakse vastus, kirja lisana kursuse arve, milles teatatakse ka maksetähtaeg. Arve väljastatakse ka juriidilistele isikutele.

Registreerumine kestab kuni kursuse täitumiseni. Juhul kui kursuse vastu on väga suur huvi tehakse lisakursus.

 

Tasumine

Õigus kursuse tööst reaalselt osa võtta on siis, kui ettenähtud tähtajaks tasutud õppemaks. Maksmine toimub pangaülekandega vastavalt esitatud arvele. Pangakaardiga kohapeal maksta ei saa. Erandkorras, kokkuleppel koolitusjuhiga, saab maksta enne kursuse algust (päev enne) sularahas. Väljastatakse sularahamakse arve.

Kursuse tasu peab olema makstud hiljemalt tähtajaks, erikokkuleppel hiljemalt 1 päev enne kursuse algust, vastasel korral on koolituse korraldajal õigus Teid nimekirjast kustutada. Vajadusel tõestab makset pangaülekanne või sularahatšekk.

Enne kursuse algust saadetakse Teile meeldetuletus (enamasti e-posti teel), kus teavitatakse ühtlasi ka esimeses tunnis vajaminevatest vahenditest vms.

 

Koolitusleping

Pikemate kursuste puhul (nt Minu rahvarõivas- särgist sõbani) sõlmitakse kursuslastega koolitusleping, milles tuuakse ära kursuse koolituskava, kohustused ja õigused ning samuti kursuse eest tasumise ja tagasimaksmise kord.

 

Kui kursus on juba täitunud

saadetakse teile peale registreerimist vastus kus antakse teada, et Teid registreeritakse reservnimekirja. Kui põhinimekirjas vabaneb koht, võetakse Teiega enne kursuse algust ühendust. Kui Teile kohta ei jätkunud, Teiega ühendust ei võeta!

 

Kursuse ärajäämine

Kui kursusele ei registreeru piisav arv osalejaid on korraldajatel õigus kursus ära jätta. See selgub enamasti mõned päevad enne kursuse algust ning Teid teavitatakse sellest. Juba tasutud õppemaks makstakse Teile tagasi, kuid on võimalus see raha ka üle kanda mõnele teisele Teile sobivale kursusele. Vajadusel sooritate juurdemakse või tagastatakse ülemakstud osa. Samuti teavitatakse Teid kõigist kursust puudutavatest muudatustest.

 

Kursusest loobumine ja õppemaksu tagastamine

Kui Teil ei ole võimalik juba registreeritud ja tasutud kursusest osa võtta, tuleb Teil sellest teavitada koolitusjuhte võimalikult kiiresti telefoni või e-posti teel. Kui kursus on juba alanud ja mitteosalemisest ei ole teavitatud aegsasti enne kursuse algust, siis kursusetasu üldjuhul ei tagastata. Hilisemaid pretensioone rahuldatakse vaid erandkorras.


Kursuse lõpetamine

Kui koolitus on kestnud enam kui 30 tundi, saavad kõik lõpetajad tunnistuse. Väiksema mahuga kursuste puhul väljastatakse vajadusel tõend. Tunnistuse/tõendi peal on märgitud koolituse toimumise aeg, maht ja läbiviija/d.

Koolitaja võib viimases tunnis paluda täita tagasisideleht, et teada saada osalejate arvamus kursuse, korralduse ja õpetaja töö kohta.

 

Oma arvamust kursuste, kooli ja uute ettepanekute näol ootame alati!