Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

Kiri- või lapilised vööd

Registreerun
Juhendaja: Maret Lehis.
Toimumise aeg: 16. ja 17. detsember 2017 kell 10.00-17.00. Kursuse maht on 16 ak/h ning osalustasu 84.- €
Toimumispaik: Allikamaja, Lühike jalg 6a, Tallinn.
Registreerumine ja täiendav info: katli@folkart.ee

Naiste kirivöö on eesti rahvapärases
tekstiilikunstis olnud eriti armastatud, teda on 

kantud nii vaipadele kui kinnastele, aga isegi õllekannud pole sellest rikkalikust geomeetriast puutumata jäänud. Ilus vöö ju ka - valgele linasele põhjale kootud värviline villane kiri. Kursusel valitakse kirivöö muster, sätitakse vöö üles ja kootakse.Töövahendeid ja materjale saab osta kohapeal.

Registreerudes palume märkida (küsimuste lahtrisse), millise piirkonna vööd kududa soovitakse.
Lapilised vööd on olnud enam levinud 

Lõuna-Eestis. Mõjutatuna Läti rõivakultuurist on neid vöid nimetatud ka "lätilapilisteks". Lapilisi vöid iseloomustavad enamasti villasest lõngast lõim ning värvilistest lõngajooksudest tekkiv ruuduline või rombiline muster.  

Kursusel seame üles vöölõime ja õpime kuduma.

Juhendaja Maret Lehis on lõpetanud 1995. aastal Tallinna Kergetööstustehnikumi rahvusliku käsitöö eriala, 2003. aastal Tartu Ülikooli ärijuhtimise diplomiõppe ning 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtenloogia magistriõppe. Alates aastast 2002 tegutseb ta eraettevõtjana. Tema juhitava OÜ Pileum`i tegevusaladeks on peakatted ning rahvuslik tekstiil - valmistatakse muuhulgas ajaloolisi peakatteid, rahvarõivaid, seelikukangaid, erinevaid tekstiilseid vöid.

2004. aastast on Maret Lehis järjepidevalt tegelenud koolitamisega ning andnud kangakudumise, kirivööde ning erinevate etnograafiliste peakatete valmistamise kursusi nii Tallinnas kui mujal üle Eesti. Maret on kokku pannud näituse Eesti rahvarõivastest „Tällaiset olimme: Viron kansallispuvu 1800–1900 luvulla“ (Tampere 2012), isikunäitused "Eesti pottmüts" (2010) ja „Ajalooliseid peakatteid Eestist“ (2013) ja osalenud näitustel "Vööd Eesti rahvatraditsioonis" (Tallinn 2011, Helsingi 2012–2013) ja „Ornamentaalne” (Tallinn 2014).