Muhu ühevärvilised heegelpitsid              Registreerun


Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

Juhendab Alliki Oidekivi

Toimumise aeg: 28. aprill 2018 kell 10.00-16.30
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Hind: 48 .- €

Kursus toimub Allikamaja koolituskeskuses, Lühike Jalg 6A.
Täiendav info: katli@folkart.ee

Ühevärviliselt on heegeldatud Muhus pitse vattidele (kampsunitele), kinnaste randmetele, pesupitse, siiliku pitse (seeliku pitse), sik-sak paela külge pitse, särgi kraele pitse, käterätikutele, padjapüüridele, päevatekkidele, roositud tekkidele jne. 

Juhendaja Alliki Oidekivi ütleb enda kohta järgmist:
Olen sündinud 1967.a. Kingissepa (praegune Kuressaare) linnas. Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. Peale keskkooli lõpetamist õppisin Tallinna Kergetööstustehnikumis õmblustööstuse tehnoloogiat ja töötasin TK Kooperaator peakatete õmblemise osakonnas. Laste sündides kolisin perega tagasi Muhusse ja sellest ajast saati olengi Muhus elanud ja töötanud.

2007.a. taotlesin rahvakunsti- ja käsitöömeistri kutsetunnistust tekstiili alal. Aastatel 2007-2009 osalesin rahvusvahelises projektis INEXTEX. Aastatel 2010-2014 õppisin Viljandi Kultuuriakadeemias rahvuslikku käsitööd spetsialiseerudes rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle. Viimasele just seetõttu, et saada ettevalmistus rahvarõivaste juurde kuuluvate nahkesemete jaoks naha parkimiseks ja nende esemete valmistamiseks. Loodan neid oskusi säilitada ja edasi anda. Kooli lõpetamisega koos sain ka 6. taseme tekstiilimeistri kutsetunnistuse ja pärast kooli olen ennast täiendanud erinevatel silmuskudumise ja nahatöö kursustel. Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana ja juhendan iganädalast Muhu käsitööseltsi Oad ja Eed käsitööringi.