Harjumaa poiss

Väikeste poiste rõivastus piirdus esimestel eluaastatel enamasti valge linase särgiga. Täiskasvanud mehe piduliku ülikonna said noormehed leeriks. Kuna muuseumiesemetena pole poiste rõivaid säilinud, siis peab valmistamisel aluseks võtma kirjeldused ning täiskasvanud mehe rõivaosad.

Särk

Valmistamisel on aluseks võetud Aino Voolmaa poolt 1958.a. välitöödel kirja pandud ja skitseeritud mehe särgi kirjeldus (EA 64, joon 15).
Valgel linasel särgil on pikk rinna sisselõige, kuhu on kinniseliist eraldi tükina külge õmmeldud. Mõlemale poole kinniseliistu on õmmeldud 1 sm sügavune lappvolt. Kinnise lõppu tekkinud avarusest moodustada voldid ja katta samast riidest tugevdustükiga. Särgil on kitsas õlalapp ja kaeluses püstkrae. Kinniseliistul on 2 ja krael 1 nööp. Kaelus on seljaosas kurrutatud. Varrukapära jätta õlalapi laiuselt siledaks ja kummalegi poole murda kaks lappvolti. Varrukasuu kurrutada. Värvel 4 sm lai, kinnitada nööbi ja nööpauguga.

Põlvpüksid

Tumesinisest villasest riidest põlvpüksid on õmmeldud Harjumaa mehe täislakaga pükste lõike järele. Lapse pükste värvel on seljaosas kummipaelaga, ees kinnitatud nööbiga laka all. Parema poole küljekinnise alla on sisetasku õmmeldud. Lakk nööpida värvli külge vasknööpidega. Säärelõhikutel on 2 nööpi ja nööpauku. Kitsaste värvlite otstes on nööpaugud, millest säärepaelad läbi käivad.

Vest

Meeste vesti lõike järele valmistatud. Vesti hõlmad on punase ja sinise ruudulisest kangast. Hõlmadel on kaks rida vasknööpe, kummagi hõlma servas 5 nööpauku. Kitsas püstkrae ja reväärid. Vestil liistuga taskud. Seljaosa ja vooder pleegitamata linasest riidest. Aluseks on võetud ERM A 447:456 Harjumaa mehe vesti lõige.

Murumüts

Poisikese 6-siiluga müts on õmmeldud samast riidest pükstega. Voodriks on pleegitamata linane riie. Kitsas kant mütsi servas on ruudulisest vestiriidest.

Sukad, jalanõud

Poisil on jalas valged sukad ja lihtsad mustad kingad.
Värvilistest villastest lõngadest kalasabatehnikas põimitud säärepaeltega on sukad põlvesilma alt kinni köidetud. Paelte otsad seotakse lipsu ja jäetakse pükste alt sääre välisküljele rippuma.