Naine 

Keila kihelkond

Keila kihelkond on ajalooline kihelkond Harjumaa lääneosas. Naaberkihelkondadeks on Harju-Madise, Nissi, Hageri ja Jüri.

Kogu kihelkonna tohutu maa-ala kuulub tänapäeval Harju maakonna koosseisu ning on jaotatud väga paljude valdade vahel. Harku valla ning Keila  ja Saue linnade maad asuvad täielikult endises Keila kihelkonnas, samuti Keila vald tühise erandiga edelapoolses osas. Nii Harku kui ka Keila vallad hõlmavad mõlemad umbes veerandi kihelkonna maadest. Ka enamik Saue vallast (välja arvatud selle lõunaosa) kuulub Keila kihelkonda, samuti üle poole Saku vallast viimase läänepoolses osas ning Vasalemma valla idaosa. Keila kihelkonna kirdepoolne osa Haabersti mõisa ümbrusega ja Mustamäe kõrvalmõisaga (Glehni loss) kuulub kaasajal aga Tallinna linnale. Kihelkonna aladele jäävad tänapäeva asulatest seega Keila linn, Saue linn ja Nõmme linnaosa ning Klooga, Vasalemma, Tabasalu, Harku, Laagri ja Saku alevikud.

Keila rahvarõivad kuuluvad Põhja-Eesti rahvarõivarühma. Põhja-Eesti rühm on suhteliselt ühtlane, samas ilmneb ka kohalikke erinevusi.