7. mail Harjumaa rahvarõiva nõuandekoja avamispidu Keilas!

06.05.2017

Pühapäeval, 7. mail kell 12-16 toimub Harjumaa Muuseumis Harjumaa rahvarõiva nõuandekoja avamispidu ja rahvarõivaste tuulutamine. Tutvustatakse nõuandekoja eksperte ja tegevust ning toimub Keila kihelkonna naise uue ajastutruu rahvarõivakomplekti esmaesitlus.

Nõuandekoda asutatakse Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, MTÜ Rahvarõivas ja Harjumaa Muuseumi koostöös ning selle eesmärgiks on rahvarõivaalase teadlikkuse suurendamine ja professionaalse nõustamise pakkumine Harjumaal.

Avamispeo kõrghetkeks on Keila kihelkonna naise uue rahvarõivakomplekti esmaesitlus. MTÜ Rahvarõivas meistrite kätetööna valminud ajastutruu komplekt koostati muuseumide kogude põhjal ning selle südameks on 17. sajandist pärit barokselt küllusliku valge lilltikandiga ja litritega kaunistatud käised Harjumaa Muuseumi kogust. Pärast esmaesitlust saab komplekti näha Eesti Rahva Muuseumis juunikuus avataval rahvarõivanäitusel.

Peol musitseerib kandleansambel Lätte Veetallajad. Töötubades saab helmekeesid valmistada ja erinevate tanude kandmist õppida. Kohal on päevapiltnik. Viimast päeva on avatud näitus „Lillemustrilised naistemütsid. Harjumaa kihelkondade pottmütse“.

Täpsem info rahvarõiva nõuandekoja kohta siit.