Anti välja PÄRANDIHOIDJA 2017 auhinnad

11.02.2018
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Rahvakultuuri Keskuse PÄRANDIHOIDJA 2017 aastaauhinna pälvisid Maie Roos, Harvi Varkki ja Katre Arula.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ja Rahvakultuuri Keskus omistasid aasta 2017 pärandihoidja tiitli kolmele silmapaistvale käsitööedendajale. Suure tunnustuse pälvisid Lihula lilltikandi tutvustaja ja arendaja Maie Roos, metallikunstnik Harvi Varkki ning käsitöömeister ja moekunstnik Katre Arula. 

MAIE ROOS on Lihula lilltikandi tutvustaja ja arendaja, kes kuulub Lihula Lilltikandi Seltsi alates selle loomisest. Maie osalusel on valminud raamatud “Lihula lilltikand ja meistrid” ning „Lihula lilltikand. Õpetus. Mustrid. Inspiratsioon“. 2017. aastal kanti Lihula Lilltikand Vaimse Kultuuripärandi nimistusse ning just Maie on sinna märgitud lilltikandi meistrina.

HARVI VARKKI on metallikunstnik, kes loob rahvuslikus stiilis ehteid. Harvi kasutab oma töödes just arhailisi ja vanu tehnikaid ning sümboleid. Oma kogemusi on Harvi jaganud käsitöömeistritele ja üliõpilastele.

KATRE ARULA on Põltsamaal enda meistrikojas toimetav tunnustatud käsitöömeister, kes kasutab oma loomingus autoritehnikaid, mis on inspireeritud rahvuslikest mustritest ning ornamentidest. Katre kindakirjatehnikaga kaunistatud esemed on pälvinud märgi Tunnustatud Eesti Käsitöö. Katre on käsitööliidu koolitaja ja mentor, samuti kuulub ta Eesti Moekunstnike Ühendusse.

Pärandihoidjad 2017: Harvi Varkki, Maie Roos ja Katre Arula. Foto: Sandra Urvak