Rahvarõiva ilu Pulli tallis Jänedal

26.05.2014
15. juunil algusega kell 11.00 esitlevad Pulli tallis Jänedal omatehtud rahvarõivaid MTÜ Rahvarõivas korraldatud kursuse „Minu rahvarõivas – särgist sõbani“ ja Jäneda rahvariiete valmistamise koolituse lõpetajad.

Näha saab Kodavere, Nissi, Paistu, Pärnu-Jaagupi, Urvaste, Muhu, Juuru, Jüri, Jõelähtme, Põltsamaa, Audru, Tori, Kuusalu, Kadrina, Harju-Jaani, Põltsamaa, Hargla, Karula, Noarootsi, Kihnu, Ambla, Palamuse, Kihelkonna, Rakvere, Kose ja Haljala kauneid kostüüme.

Ligi 40-l vastava koolituse läbinul on seos omavalmistatud kostüümiga – olgu see siis enda kodukoht või vanavanemate sünnikoht või siis huvi teatud rahvarõiva või käsitööliigi vastu.

Rahvusliku omakultuuri harrastamise alal on välja kujunenud teatud määral uus harrastustegevus – rahvarõiva valmistamise õppimine ja tegemine rahvarõiva enda pärast. Ehk teisisõnu öeldes, rahvarõivaid valmistatakse mitte niivõrd nn rahvusliku esinemisriietusena laulukooridele ja rahvatantsurühmadele, kui just eeskätt isiklikult endale ja oma lähedastele, ajendatuna huvist rahvusliku käsitöö ja võimalikult originaalilähedaselt tehtud rahvarõivaste vastu (Igor Tõnurist, etnograaf).

Valminud kostüümid pildistatakse ja need hakkavad täiendama MTÜ Rahvarõiva kodulehte.