Harjumaa Rahvarõiva Nõuandekoda on avatud!

10.05.2017
Pühapäeval, 7. mail 2017 avati pidulikult Harjumaa Muuseumis Keilas Harjumaa Rahvarõiva Nõuandekoda! See on esimene omalaadne maakondades ning tegutseb Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, MTÜ Rahvarõivas ja Harjumaa Muuseumi koostööna.
Nõuandekoda loodi Harjumaa rahvarõivaste teabekeskuseks. Eesmärgiks on rahvarõivaalase teadlikkuse suurendamine, rahvarõivaste kui unikaalse kultuuri- ja käsitööpärandi populariseerimine ning professionaalse nõustamise pakkumine Harjumaal. Konsultatsioonid ja nõuandelaupäevad toimuvad muuseumi raamatukogus, kus on olemas nii rahvarõivaalane kirjandus kui ka materjalid ja tööproovide näidised kihelkondade kohta. Infot saab ka rahvarõivaste valmistajate ning materjalide hankijate kohta.

Nõuandekoja konsultandid on oma ala tippspetsialistid:
rahvarõivameister Silja Nõu, MTÜ Rahvarõivas;
rahvarõivameister Maret Lehis, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit;
disainer ja rahvarõivatundja Lembe Maria Sihvre, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit;
konservaator Marike Laht, Sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum.
Oma rahvarõivaalaseid päringuid saab konsultantidele saata e-postile: rahvaroivas@hmk.ee

Konsultatsioonid toimuvad eelnevalt kokkulepitud ajal. Regulaarsete nõuandelaupäevadega alustatakse sügisel ning need toimuvad 14. oktoobril, 11. novembril ja 9. detsembril 2017 kell 11-15 muuseumi raamatukogus. Osalemine on eelregistreerimisega, osalemistasu on 5 eurot ning see sisaldab ka muuseumikülastust ja kohvipausi.

Täpsemalt saab Harjumaa Rahvarõiva Nõuandekoja kohta lugeda SIIT.


Keila kihelkonna naise rahvarõivakomplekti esitlemine.