Konverents "Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades"

11.03.2013
16.-18. mai 2013 toimub Viljandis konverents "Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades"!


TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ja Põhjamaade Käsitööliiduga korraldab 16.-18. mail 2013. aastal Viljandis traditsiooniliste silmkoeliste kampsunite ajaloole pühendatud rahvusvahelise konverentsi.

Silmkoeliste kampsunite kasutuselevõtmise ajal 19. saj. lõpu – 20. saj. algusaastatel oli tegemist uuenduslike rõivaesemetega, mis harjumuspärasesse rõivastusse sobitusid ja omakorda traditsioonilisteks kodunesid. Erinevais maades rahvarõiva osadena täitsid kootud kampsunid erinevaid funktsioone, saavutasid rohkem või vähem tuntust kas oma maa piires või ka väljaspool.

Silmkoeliste kampsunite elukaar on olnud erineva pikkusega, mõned on unustatud, teised pole siiani moest läinud. Vastastikku tutvudes Läänemere randadel paiknevate maade traditsiooniliste kampsunitega ilmneb, et sarnast on neis ehk rohkem kui esmapilgul tundub.

Traditsiooni tundmaõppimise kaudu võib leida inspiratsiooni tänapäevaseks loominguks, seeläbi saab traditsioon uue näo ja uue elu. Konverents annab uusi mõtteid ja ideid, kuidas meie ühist pärandit loomeallikana kasutada.

Konverentsi kavaga tutvuda ja registreeruda saab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehel SIIN!

Täpsem informatsioon peakorraldajalt Riina Tombergilt, tel. 5111678 ruutjatriip@gmail.com, ruutjatriip@hot.ee