Näitus EESTI RAHVA RÕIVA ILU

19.02.2013
21. veebruaril avatakse Tallinna linnavolikogu maja aatriumis näitus EESTI RAHVA RÕIVA ILU
Neljapäeval, 21. veebruaril kell 14 avame Tallinna linnavolikogu maja aatriumis näituse

EESTI RAHVA RÕIVA ILU

Koos Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu rahvarõiva alaliidu tegevust organiseeriva ühendusega, MTÜga Rahvarõivas antakse näituse kaudu võimalus teha tutvust või värskendada seda kauniste ja ajalooliste eesti rahvarõivastega. Välja on pandud Karja kihelkonnast Saaremaalt pärit mehe ja naise ehedad rõivakomplektid ning fotojäädvustused rahvarõivakoolituste käigus valminud komplektidest mitmelt poolt Eestist. Rahvuslikke triibukangast lipse, kikilipse ja prosse saab näituse avamispäeval ka kaasa osta. Mõistagi tähistame näitusega Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva.

MTÜ Rahvarõivas on oma ala kompetentsi- ja koolituskeskus. Viis aastat kestva programmi "Eesti rahvarõivas" toel on loomisel veebileht, mis hakkab pakkuma kõigekülgset teavet meie rahvarõiva kohta. Programmi kestel valmistatakse näidiskomplekte vähem uuritud kihelkondadest ning näitusel eksponeeritud Karja kostüümid ongi ühed neist näidiskomplektidest. Näidiseid on võimalik laenutada näitusteks, õppetegevuseks ja ka esindusrõivaks, tutvustamaks Eestit välismaal. Nõuandekeskuses, mis paikneb Tallinnas Pikk tn 15, viib MTÜ Rahvarõivas läbi koolitusi. Praegu toimuva kaheaastase koolituse "Minu rahvarõivas - särgist sõbani" käigus valmistavad 30 osalejat endale rahvarõivakomplekti ja saavad ka teoreetilisi teadmisi. Nõuandekeskus korraldab samuti huvitatuile loenguid ning viib läbi mitmesuguseid töötubasid.

Septembris Tartus korraldatud rahvusvahelisel konverentsil "Elav rahvarõivas" tutvustati meie rahvarõivatraditsioone ja oma organisatsiooni tegevust ka teistele Põhjamaadele. Aktiivselt osaletakse näitustel: läinud aastal rahvarõivaste näitusel Poolas ja Tamperes; rahvarõiva juures kantavate vööde näitusel Põltsamaal; hetkel on oma looming pandud välja Helsingis Eesti saatkonnas. Kutsekojaga koos antakse välja rahvarõivameistri kutsetunnistust. Peale selle kogutakse ja vahendatakse teavet rahvarõivameistritest ning vajalike materjalide ja töövahendite pakkujatest. Koostööpartneriteks on Eesti Rahva Muuseum, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Rahvakultuurikeskus, samuti paljud meistrid ja nõustajad erinevatest paikadest Eestis.

Eesti rahvarõivaste näitus linnavolikogus jääb avatuks 20. märtsini.

Olete oodatud näituse avamisele!