Näitus LIHULA LILLTIKAND

11.03.2013
Eesti Käsitöö Majas Tallinnas Pikk tn 22 on 5.-18.03.2013 avatud Lihula Rahvaülikooli ja Lihula Lilltikandi Seltsi näitus "Lihula lilltikand".


Lihula Rahvaülikool ja Lihula Lilltikandi Selts on üle viiekümne aasta kirstudes peidus olnud Lihula lilltikandi taas avalikkuse ette toonud.
2007. aastal toimusid Lihula Rahvaülikoolis esimesed Lihula lilltikandi kursused, mille lõpuks tublimad täismõõdus tekid tikkisid. Järgmisel aastal tegeleti Lihula tikitud tekkide uurimisega, koostati passid ligi 200 tekile. 
Uurimustöö tulemusena ilmus 2009. aastal raamat „Lihula lilltikand ja meistrid“ ning 2010. aastal rohke pildimaterjali ja mustritega DVD „Lihula lilltikand“.
2010. aastal asutati Lihula Lilltikandi Seltsi, mille eesmärgiks on Lihula lilltikandi uurimine, säilitamine ning edasiarendamine. Seltsil on 18 liiget.
Alates 2011. aastast korraldakse augustikuus Lihula Lillkirja Festivali. Tänavu toimub festival 10. ja 11. augustil Lihulas.
Seltsile on väga oluline uurida, säilitada, õppida ja edasi arendada oma kodupaiga ajalugu ja käsitöötraditsioone ning seda ka laiemalt tutvustada.
Käesolev näitus on koostatud seltsi liikmete, aga ka teiste tublide Lihula kandi tikkijate töödest.